Zapowiedź walki na UFC 265: Kowalkiewicz vs Penne.

UFC 265: Kowalkiewicz vs Penne. Typy, kursy, zapowiedź

Na gali UFC 265 do oktagonu powróci Karolina Kowalkiewicz. Polska zawodniczka zmierzy się z Amerykanką — Jessicą Penne. Walką wieczoru gali będzie starcie o tymczasowy pas wagi ciężkiej. O tytuł zawalcza Derrick Lewis i Ciryl Gane. Gala odbędzie się w Toyota Center w Houston. W walce Kowalkiewicz vs Penne kursy w roli faworytki stawiają naszą rodaczkę

Karolina Kowalkiewicz zawalczy po raz pierwszy od półtora roku. Starcie z Penne będzi kluczowe dla jej dalszej kariery, gdyż ewentualna porażka będzie zapewne jej ostatnim pojedynkiem w UFC. Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią walki Kowalkiewicz vs Penne oraz typami naszej redakcji. Zakłady bukmacherskie na UFC — w tym na walkę Polki — znajdują się w naszej ofercie. 

Zapowiedź walki Kowalkiewicz vs Penne 

Pojedynek obu zawodniczek znajdzie się w karcie wstępnej UFC 265. Trzeba przyznać, że starcie Kowalkiewicz vs Penne nie jest żadnym prestiżowym zestawieniem. Obie fighterki walczą o byt w UFC, gdyż porażka w tym zestawieniu w obu przypadkach z dużą dozą pewności zwiastowała będzie zwolnienie

W gorszej sytuacji jest Karolina Kowalkiewicz, która zaliczyła cztery porażki z rzędu. Wraca dodatkowo po półtorarocznej przerwie, co zdecydowanie nie działa pozytywnie na pewność siebie w oktagonie. Penne miała okazję walczyć już w połowie kwietnia bieżącego roku. Przełamała wtedy serię trzech porażek, wygrywając z Lupitą Godinez. Samo zwycięstwo nie było jednak przekonujące, gdyż o rezultacie zadecydowała niejednogłośna decyzja. 

Walka będzie bardzo wyrównana, co potwierdzają kursy bukmacherskie. Obie zawodniczki zważywszy na swoją sytuację w organizacji, podejdą z pewnością do walki asekuracyjne. Wątpliwe, by któraś z fighterek ruszyła na drugą bez kalkulacji i postawiła wszystko na jedną kartę. W oktagonie musimy przygotować się na przysłowiowe szachy. 

Kowalkiewicz vs Penne | Zakłady i kursy

Kowalkiewicz vs Penne - kursy bukmacherskie. na walkę w Fuksiarz.pl.

Według kursów w ofercie Fuksiarz.pl faworytką walki jest Karolina Kowalkiewicz. Za zwycięstwo Polki zainteresowani mogą otrzymać kurs w  wysokości 1.80. Wygrana powędruje na konto Penne? Za taki zakład nasi gracze otrzymają mnożnik 2.02. 

Karolina Kowalkiewicz  | Forma 

Od 2018 roku Karolina Kowalkiewicz przeżywa lekki kryzys w UFC. W czterech ostatnich walkach zanotowała zdecydowane porażki. Jednogłośną decyzją wygrały z nią Michelle Waterson, Alexa Grasso i Xiaonan Yan. Na UFC 228 została z kolei znokautowana przez Jessicę Andrade. Ostatnie zwycięstwo to kwiecień 2018 roku i niejednogłośna wygrana z Felice Herrig. 

Jessica Penne | Forma

Jessica Penne przez siedem lat stoczyła zaledwie 5 walk. Po czterech latach przerwy powróciła do oktagonu UFC w 2021 roku, wygrywając niejednogłośną decyzją z Lupitą Godinez. Wcześniej przegrywała z Danielle Taylor, Jessicą Andrade i naszą Joanną Jędrzejczyk. Penne ma już 38 lat i wątpliwe, by zdołała święcić jeszcze znaczące triumfy w największej organizacji MMA na świecie. 

Typy na walkę Kowalkiewicz vs Penne 

Karolina Kowalkiewicz mimo długiego rozbratu z UFC nie przestała trenować. Po serii porażek powraca, by udowodnić swoją wartość i kontynuować przygodę w amerykańskiej organizacji. Na jej drodze stanie trzy lata starsza Jessica Penne, która wróciła do MMA w kwietniu tego roku po 4 latach przerwy. Kowalkiewicz preferuje zdecydowanie stójkę. Penne przeciwnie, najlepiej czuje się w parterze, o czym świadczy procent poddań w wygranych walkach. Słabsza motoryka wiekowej już Amerykanki może otworzyć drogę Kowalkiewicz do wypunktowania rywalki. Warunkiem będzie jednak odpowiednia obrona przed sprowadzeniami. 

Jeśli żadna z zawodniczek nie sprawi ogromnego zaskoczenia, walka powinna rozegrać się na pełnym dystansie. W tym przypadku, jeśli tylko Kowalkiewicz nie da sprowadzić się do parteru, wypunktuje swoją rywalkę. Kurs na jej zwycięstwo to 1.80. Inne kursy na UFC 265 również znajdują się w ofercie Fuksiarz i z pewnością pozwolą na wybranie dodatkowych mnożników do kuponów AKO.

Typ: Kowalkiewicz wygra, kurs: 1.80

Typ Fuksiarz na walkę Kowalkiewicz vs Penne. Kurs na zwycięstwo Kowalkiewicz to 1.80.

Gdzie oglądać walkę Karoliny Kowalkiewicz? 

Galę UFC 265 i walkę Kowalkiewicz vs Penne można obejrzeć dzięki platformie UFC Fight Pass. Jeśli chodzi o transmisję telewizyjną, kartkę główną UFC 265 będzie można obejrzeć na kanale Polsat Sport.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer

Sliding Sidebar